Güncel Teknoloji Bilgi Platformunuz
otomatik şarj devresi çalışırmı Uyeols10
otomatik şarj devresi çalışırmı Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elektrik & Elektronik Bilgi Platformu

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

otomatik şarj devresi çalışırmı

YazarMesaj
elektronikçi
Forumlu üye
Forumlu üye
elektronikçi

Rep Puanı : 68
Tecrübe Puanı : 1

otomatik şarj devresi çalışırmı Empty
MesajKonu: otomatik şarj devresi çalışırmı   otomatik şarj devresi çalışırmı I_icon_minitimePerş. Tem. 09, 2009 11:17 pm

otomatik şarj devresi çalışırmı AV1a3ti
arkadaşlar şekildeki devreyi kendim tasarladım(veya tasarlamaya çalıştım)devre 14,4 voltluk ni-cad pil doldurmada kullanılacak devredeki R1-R2-ZD (zener diyot) vultajını hesaplayamadım hesabı nasıl oluyor bu elemanların formül falan varsa ikrama geçeçek
istenilen çalışma şekli:devredeki şarj start butonuna basılınca röle1 kontağını çekecek ve kendisini mühürleyecek çıkışa bağlı olan bataryayı şarj edecek batarya voltajı 15v un üstüne çıkınca zenerden akım geçip transistörü tetikleyip röle 2 yi enerjilendirecek ve röle ac girişindeki kontağını çekip şarjı kesecek tabi trafonunda gerilimi kesileceği için fazladan elektrikte yakmayacakotomatik şarj devresi çalışırmı S8
devre çalışırsa ismini hatırlayamadığım ama 36v luk bir şarj devresine ihtiyacı olan arkadaşında işine yarayacak

otomatik şarj devresi çalışırmı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» otomatik şarj devresi
» akü şarj devresi
» otomatik video seçici
» 2+1 ses sistemi devresi
» 555 ile flaşör devresi