Güncel Teknoloji Bilgi Platformunuz
Dağıtım Şebeke Çeşitleri Uyeols10
Dağıtım Şebeke Çeşitleri Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elektrik & Elektronik Bilgi Platformu

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Dağıtım Şebeke Çeşitleri

YazarMesaj
Tesla19
Forumlu üye
Forumlu üye
Tesla19

Rep Puanı : 88
Tecrübe Puanı : 0

Dağıtım Şebeke Çeşitleri Empty
MesajKonu: Dağıtım Şebeke Çeşitleri   Dağıtım Şebeke Çeşitleri I_icon_minitimePtsi Tem. 13, 2009 6:21 pm

Dağıtım Şebeke Çeşitleri

1. DalBudak şebekeler

Dağınık küçük alıcıları besler,besleme emniyeti düşüktür. Bu şebekelerde koruyucu sistemler olarak sigortalar,aşırı akım rölel i şalterler kullanılır.

2. Ring şebekeler

Değişik güçteki ve birbirindenuzakta birçok alıcıları besler, işletme emniyeti yüksektir. Bu şebekelerdesigorta, seri açan aşırı akım röleli şalterler kullanılır.

3. Gözlü şebekeler

Değişik çeşitte alıcılarınbağlandığı birçok yük ağırlık merkezlerinin beslendiği şebekelerdir,
besleme emniyeti çok yüksektir. Buşebekelerde sigorta ve röleli gözlü şebeke şalterleri kullanılı r.

Ring ve gözlü şebekeler yükalışverişini sağladığı ve dolayısıyla şebeke gerilimini sabit tuttu

ğu gibi tam bir işletme emniyetide sağlar. Ayrıca yük atmalarını da kolaylıkla karşılar. Bunlardan başka bu tipşebekelerde kayıplar ve tesis masrafları daha düşüktür. Gözlü şebekelerde toplamgücü karşılıyan tek bir trafo merkezi kullanılmayıp, bunu ufak güçlere ayırıpuygun düğüm noktalarına yerleştirmekle şebeke iletken ve kablo kesitleriniküçültmek mümkün olur. Bu trafo merkezlerini seçerken her bir trafo merkezinin beslemesahası yarıçapı 300 metremesafeyi geçmeyecek şekilde düşünülmelidir.

Dağıtım Şebeke Çeşitleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bir Fabrikanın Trafo OG-AG Dağıtım Projeleri
» 400 kVA Trafo Tek Hat şeması AG Dağıtım Planı ve Hesapları
» Kondansatörler ve Çeşitleri
» Diyot Çeşitleri
» Osilatörler ve Çeşitleri