Güncel Teknoloji Bilgi Platformunuz
Uzaya gidecek ilk Türk kim olacak ? Uyeols10
Uzaya gidecek ilk Türk kim olacak ? Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elektrik & Elektronik Bilgi Platformu

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Uzaya gidecek ilk Türk kim olacak ?

YazarMesaj
admin
Admin
Admin
admin

Rep Puanı : 10101606
Tecrübe Puanı : 7

Uzaya gidecek ilk Türk kim olacak ? Empty
MesajKonu: Uzaya gidecek ilk Türk kim olacak ?   Uzaya gidecek ilk Türk kim olacak ? I_icon_minitimeSalı Tem. 14, 2009 11:26 pm

Uzay yolcuğu yapmaya hak kazanacak Türk'ü bu yarışma belirleyecek...

Tüm Avrupa'yı dolaştırıp, kazananı 'uzay yolculuğuna çıkaracak' yarışma programı 'Maceraya Takıl', atv ekranlarında başlıyor. Sunucu Alp Kırşan, "Ben de yarışmacı olmak isterdim, uzaya gitmek için her şeyi yapardım" diyor ..

atv ekranlarında, 'Maceraya Takıl' adında bir yarışma programı başlıyor. Biri kadın, diğeri erkek iki yarışmacı, ceplerinde bin Euro'yla Avrupa'ya gidiyor. İspanya, Fransa, Avusturya, Almanya ve İtalya'dan sonra Kıbrıs'ı dolaşmak zorundalar. Bunun için de para kazanmaları ve her ülkede onlara eşlik edecek birini bulmaları gerekiyor. İçerik sizi şaşırttıysa, ödül dudaklarınızı uçuklatacaktır. Çünkü yarışmanın galibi, 'uzaya giden ilk Türk' olacak. Yanlış okumadınız. Bu yarışmanın ödülü, dünyanın sayılı zenginlerinin, milyonlarca dolar ödeyerek gerçekleştirdiği 'uzay yolculuğu'... PH Yapım'ın, Milka'nın sponsorluğunda hazırladığı yarışmayı, genç kuşak oyunculardan Alp Kırşan sunacak. İşte; Kırşan'ın heyecan katsayısı yüksek yarışmayla ilgili açıklamaları...

BÖYLE ÖDÜL GÖRÜLMEDİ

* 'Maceraya Takıl', nasıl bir yarışma olacak?
Ben, çok az 'normal' iş yaptım. Bu da, diğerleri gibi heyecan verici, hareketli ve hiperaktif bir iş olacak. Zaten, içeriğini öğrenince, 'Bu işte mutlaka olmalıyım' dedim. Proje beni çağırdı, ben de projeyi çağırdım.

* Formatınız nasıl?
Birçok başvuru oldu. Elemeler sonucunda iki tane yarışmacımız kaldı. O iki yarışmacının cebine bin Euro koyuyoruz, İspanya'da başlayan, Kıbrıs'ta ve İstanbul'da son bulan bir maceraya yolluyoruz. Yarışmacılar, her ülkede onlarla seyahat etmesi için birini ikna etmek zorunda. Biz sadece, otobüs biletlerini karşılıyoruz. Yeme, içme gibi masrafları kendileri karşılayacak. Ne kadar çok parayla dönerlerse, o kadar yüksek puan kazanacaklar.

* Yarışmanın ödülü nedir?
En yüksek puanı alan yarışmacı birinci olacak. Moskova'daki bir haftalık eğitimden sonra uzay mekiği ile atmosfer seviyesine çıkacak. Dünyayı uzaydan seyredip dönecek.

SOKAKTA DA YATABİLİRLER

* Bu format nasıl ortaya çıktı?
PH Yapım'dan Burak Demiral yazdı. Yabancı bir formattan alınma değil. Belki yabancılar bizden alabilirler. Türkiye'de ve dünyada bir ilk.

* Sadece yarışmacıların başından geçenleri mi izleyeceğiz?
Hayır. Ülkelerin zorluklarını anlatıyoruz. Nerede kalınabilir, ne gibi işler yapılabilir, bunları da anlatıyoruz.

* Yarışmacıları seçerken ön planda tuttuğunuz kriterler neydi?
Yarışmacıların dil bilmesi şarttı. İkna kabiliyeti yüksek, zor durumda kaldığı anda hayata küsmeyecek, mücadele edecek, sokakta bile yatabilecek, aç kalabilecek insanları seçtik.
http://www.mesutbulutakvaryum.forumdizini.com

Uzaya gidecek ilk Türk kim olacak ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» En hızlı teknoloji şirketleri arasında 20 Türk şirketi
» Windows 7, Linux'un Katili Olacak Mı?
» Türk hackerlar Çin'e saldırıyor
» Türk Mühendislerin Mayın Robotu!
» Einstein'ın kuramını bir Türk çürüttü