Güncel Teknoloji Bilgi Platformunuz
işitme engeliler için kapı zili Uyeols10
işitme engeliler için kapı zili Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elektrik & Elektronik Bilgi Platformu

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

işitme engeliler için kapı zili

YazarMesaj
elektronikçi
Forumlu üye
Forumlu üye
elektronikçi

Rep Puanı : 68
Tecrübe Puanı : 1

işitme engeliler için kapı zili Empty
MesajKonu: işitme engeliler için kapı zili   işitme engeliler için kapı zili I_icon_minitimePerş. Tem. 09, 2009 11:16 pm

işitme engeliler için kapı zili Saygilarslm arkadaşlar ben bir devre yaptım devrem aslında projem normal hayata varmı bilmiyorum neyse devremi anlatıyım ben;
bu devrede kapı ziline basıldığında odalara yerleştirilen lamba yanacak rüzgar gülü dncek .böylelikle işitme negeliler kapının çaldığını anlayacaklar.

220v AC gerilimi devreye verdim bu 220voltluk AC gerilimle lamba yandı araya bir trafo yerleştirdim bu trafo gelen akımı 12voltluk AC gerilime düşürdü bu12 voltluk AC gelimle zil çaldı daha snra yerleştirdiğim motoru çalıştrmak için AC gerilimi DC gerilime çevirmem gerekiyodu bende araya bir drenç yerleştirdim ve motor çalışmaya başladı motrun üstüne rüzgar gülü taktm zile her basıldığında motor çalıştı ve lambada yandı

işitme engeliler ışığın yandını ve rüzgar gülün döndüğünü görünce kapının çaldığını anlayacaklar
arkadaşlar yorumlarınızı bekliyrm biliyrm basit bi devre ama düşünce bence güzel işitme engeliler için kapı zili Saygilar

işitme engeliler için kapı zili
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Akvaryum için Display Göstergeli pH Metre
» Elektronik devleri LCD için güçlerini birleştiriyor
» L4949 4093B ile Yedek Akü için Kontrol Devresi
» Topraklama dİrencİnİn azaltilmasi İçİn alinacak önlemler
» Daha Yüksek Çıkış Akımı İçin Dış Tranzistör Ekleme